I denne svære tid, hvor Covid-19 restriktionerne fortsat hersker, så vil vi gerne benytte lejligheden til at sige tak til vores Klub100 sponsorer denne sæson.

Klub100 sponsorerne har valgt at støtte klubben med et gulv-, sølv- eller bronzesponsorat, som går til klubbens 566 medlemmer, heraf vores seniorafdeling, der begår sig i 1. division, 3. division, Danmarksserien og serie 1, som alle ligger godt til i denne sæson med flere potentielle oprykninger i sigte. Derudover en voksende ungdomsafdeling, som er i stor fremdrift ift. at udvikle en masse dygtige ungdomsspillere.

Der skal derfor lyde et stort tak til Murerfirmaet Pasqualato Aps, Nicklas Kany, Lars Hein, A-sign, Maka A/S, Sølvræven (Per Larsen), Familien Bay, Tirsdagsholdet, Josephine Rasmussen & Henrik Sørensen, Kjeld Andreasen, Steffen Busch, Familien Busch Andreasen, Familien Mads Christensen, Familien Ravn / Strikart, Familien Boeck, Dan Eilenberger, Georg & Ingolf Aaberg.

Hvis du kunne tænke dig at høre mere om at være med i Klub100, så ræk ud til vores mail: sponsor@kmb2010.dk

Del på de Sociale medier